Freestyle Tattoo Plzeň

Tetování

Důrazně a pozorně si prosím přečtěte tyto informace!
Pomůže Vám to před výběrem vlastní tetováže.

Nechat se tetovat, to je rozhodnutí, které se nedělá zrovna lehce a které poznamená Vaše tělo na celý život. Mnoho lidí přichází do tetovacího studia bez jakéhokoliv nápadu. Jejich jedinou touhou je hlavně mít něco na sobě. Předpokládám, že veřejnost není dostatečně informována v oblasti procedur, praktik a nejdůležitější části, kterou je etika profesionálního tetování. Tento článek by měl pomoci Vám, našemu zákazníkovi, naučit se vyhledat studio a tatéra, který nejlépe uspokojí Vaše potřeby.

První věcí, kterou musíte rozhodnout, je, co si vlastně chcete nechat na své tělo vytetovat. To je to nejdůležitější rozhodnutí. Pamatujte, že Vás tento motiv bude provázet celý život. Kvalitní tattoo studia mají k dispozici katalogy, fotoalba a časopisy, které Vám pomohou s vytvářením Vaší vlastní myšlenky pro konečnou podobu budoucího tetování. Není nic špatného na tom, když si vyberete jednoduchý motiv, protože i jednoduchý motiv může být dopracován k úplné originální podobě. Účelem rozhodnutí nechat se tetovat má být vyjádření Vaší individuality. Kopírovat proto jiné práce by mělo být důkladně zvažováno.

Tatér by měl pomoci vybrat a dopracovat Váš motiv tak, aby co nejlépe vyhovoval Vaší představě o budoucím tetování. Stejně tak by Vám měl tatér poradit ohledně vhodného umístění, velikosti a barevnosti motivu. Je dobré pečlivě zvážit doporučení tatéra, protože on už za léta praxe ví, co bude kde a jak dobře vypadat.

Dalším krokem po konečném rozhodnutí motivu tetování je zvolit vhodného tatéra, který dílo provede. Ne každý tatér plně uspokojí Vaše představy a požadavky. V mnoha studiích pracuje více tatérů a každý má svůj vlastní styl. Každý tatér by měl mít své vlastní fotoalbum. Prohlédněte si je. Dobře se podívejte, jaký styl práce konkrétní tatér preferuje. Je to styl, který se Vám líbí? Každý tatér má svůj styl nebo techniku, která ho odlišuje od ostatních kolegů tatérů.

Naslouchejte tomu, co Vám tatér říká. Zdá se Vám, že je dobře informován a zkušený? Snaží se, abyste se cítili spokojeně a pohodlně? Udělá si čas na to, sednout si s Vámi a probrat všechny náležitosti spojené s tetováním? Anebo zkrátka jen vezme motiv a udělá Vám tetování, kam chcete a jak chcete, stejně jako to udělal už stovkám lidí před Vámi?

Každý tatér musí mít dobré znalosti ohledně dezinfekčních a sterilizačních technik a procedur. Vedle důležitosti plně uspokojit Vaše požadavky ohledně motivu musí být u něj také na prvním místě i Vaše zdraví a bezpečí.

Požádejte ho, aby Vám ukázal své studio. Není-li nikde sterilizátor, zeptejte se na něj! Každé studio musí nějaký mít! Sterilizace je proces, kterým procházejí nástroje pro tetování a během kterého jsou zlikvidovány všechny možné viry a bakterie. Ptejte se: Používá tatér jehly jednou, nebo vícekrát? Jsou podlahy a pracovní stoly čisté? Jak často ve studiu dezinfikují pracovní plochu, křesla atd.? Po každém zákazníkovi? Zeptejte se ho, máte právo znát odpověď.

Pamatujte, že je rozdíl mezi jehlami, které jsou použity jednou, a jehlami, které jsou používány vícekrát. Kvalitní tatérská studia používají u každého zákazníka nové jehly, a to nejen z důvodu hygieny, ale i z důvodu jejich opotřebení. Rozdíl pravděpodobně bude v ceně tetování. Kvalitní profesionální vybavení je velmi drahé, a cena proto může odpovídat kvalitě tetování a zkušenostem tatéra. Nešetřete ale penězi na něčem, co Vás bude doprovázet po celý život.

Upozornění pro osoby s tmavším odstínem pleti (s vyšším obsahem pigmentu): Poslouchejte tatéra. On ví, které barvy a motivy budou vhodné pro Váš typ pleti. Není na tom nic zavádějícího, jde jen o to informovat Vás, že něco bude vypadat lépe a něco naopak hůře. A jde o to, abyste neodcházel nespokojený.

Profesionalita není arogance! Tetování je tatéry považováno za tajný druh umění. V tomto umění se dodržují morální a etické kodexy, ve kterých se nedají dělat ústupky. Jestliže jste nerozhodný v tom, co vlastně chcete, můžete být požádán, abyste více přemýšlel o svém budoucím tetování, a návštěvu studia opakoval později. Jestliže se rozhodujete jen na základě ceny, může Vám být doporučeno zvážit své rozhodnutí a nechat se tetovat později, anebo raději vůbec.

Profesionální tatér vkládá do vytváření tetování srdce a duši, bez ohledu na to, jak rozsáhlé tetování je. Vy, jako zákazník, se musíte cítit se svým tatérem a v jeho prostředí příjemně. Navštivte co nejvíc tattoo studií. Rozhlédněte se a zvažte, co vše může každé studio nabídnout. Teprve potom si vybírejte.

Konečné rozhodnutí má být učiněno na základě vlastních poznatků, dojmů a zkušeností, a ne na základě něčeho, co je dobré pro někoho jiného! Tato cesta zajistí nejen kvalitní uměleckou práci, estetické a čisté podmínky, ale i pozitivní zkušenosti, které si s sebou ponesete navždy!

Děkuji za Váš čas, Roman Cipra